Araç filtreleri
Her araçta dört ana filtre vardır: kabin hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi ve hava filtresi (motor). Tüm bu filtrelerin işlevi, akışı sağlamak ve yabancı maddeleri yakalamaktır. Her zaman aracınızın özelliklerine uygun ürünleri seçmelisiniz. Uyumsuz parçalar verimsiz olacaktır ve ayrıca daha erken arızalanabilirler. Yağınızı ve filtrelerinizi değiştirmek aracınızın markasına ve modeline bağlıdır. Aracınız için uygun olan doğru yedek parçayı bilemiyorsanız Araç Şasi Numaranızı bize iletebilirsiniz.

Motor Yağı
Aracınızın motor yağı bir çok işleve sahiptir, bunların en önemlisi ise yağlamadır. Aracınızın motorunda yüzlerce hareketli metalik parça bulunur ve yağ olmaz ise bu parçalar hızla aşınır. İki mekanik bileşen arasında çok fazla sürtünme varsa, bunlar birbirine kilitlenebilir ve motorun çalışmasının durmasına neden olabilir. Peki, bir otomobilin ne kadar motor yağına ihtiyacı vardır? İhtiyaç duyulan motor yağı miktarı aracınızın motorunun boyutuna bağlıdır.

Motorunuzun çok fazla yağ tükettiğinden şüpheleniyorsanız, aracınızı bir tamirci tarafından kontrol edilmesi için bir servise götürmelisiniz.

Lastikler
Lastikleriniz her zaman yolla temas halindedir ve doğal olarak zamanla aşınacaktır. Lastikler çok aşınmışsa veya pürüzsüzse, değiştirilmeleri gerekecektir, aksi takdirde özellikle kış aylarında sürüş sırasında kayma fark edebilirsiniz, bu da kaza yapmanıza neden olabilir. Düzenli olarak araç kullandığınız koşullara uygun lastikler seçmeniz önemlidir. Sonuçta, lastikler sizin ve aracınızın yolda ilerlemesini sağlayan şeydir. Lastiklerinize iyi bakın, onlar da size iyi bakacaktır.

Bize WhatsApp'tan ulaşın