Sıkça Sorulan Sorular

Ürünler, siparişler, gönderimler ve diğer her konudaki sorularınızı bu köşemizde yanıtlıyoruz. Yanıtını bulamadığınız sorularınız için lütfen bizimle WhatsApp üzerinden temasa geçiniz.


Kargo firmaları resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır. Hafta sonu vermiş olduğunuz siparişleriniz pazartesi günü kargoya verilecektir.
OEM otomobil yedek parçaları, “Original Equipment Manufacturer - Orijinal Ekipman Üreticisi" parçalarına verilen addır. Orijinal Ekipman Üreticileri tarafından belirli araç modelleri için üretilirler. Bunlar aracınızın sahip olduğu parçalarla tam olarak eşleşen parçalardır. Üretici garantisi ile birlikte gelirler.
Araç filtreleri Her araçta dört ana filtre vardır: kabin hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi ve hava filtresi (motor). Tüm bu filtrelerin işlevi, akışı sağlamak ve yabancı maddeleri yakalamaktır. Her zaman aracınızın özelliklerine uygun ürünleri seçmelisiniz. Uyumsuz parçalar verimsiz olacaktır ve ayrıca daha erken arızalanabilirler. Yağınızı ve filtrelerinizi değiştirmek aracınızın markasına ve modeline bağlıdır. Aracınız için uygun olan doğru yedek parçayı bilemiyorsanız Araç Şasi Numaranızı bize iletebilirsiniz. Motor Yağı Aracınızın motor yağı bir çok işleve sahiptir, bunların en önemlisi ise yağlamadır. Aracınızın motorunda yüzlerce hareketli metalik parça bulunur ve yağ olmaz ise bu parçalar hızla aşınır. İki mekanik bileşen arasında çok fazla sürtünme varsa, bunlar birbirine kilitlenebilir ve motorun çalışmasının durmasına neden olabilir. Peki, bir otomobilin ne kadar motor yağına ihtiyacı vardır? İhtiyaç duyulan motor yağı miktarı aracınızın motorunun boyutuna bağlıdır. Motorunuzun çok fazla yağ tükettiğinden şüpheleniyorsanız, aracınızı bir tamirci tarafından kontrol edilmesi için bir servise götürmelisiniz. Lastikler Lastikleriniz her zaman yolla temas halindedir ve doğal olarak zamanla aşınacaktır. Lastikler çok aşınmışsa veya pürüzsüzse, değiştirilmeleri gerekecektir, aksi takdirde özellikle kış aylarında sürüş sırasında kayma fark edebilirsiniz, bu da kaza yapmanıza neden olabilir. Düzenli olarak araç kullandığınız koşullara uygun lastikler seçmeniz önemlidir. Sonuçta, lastikler sizin ve aracınızın yolda ilerlemesini sağlayan şeydir. Lastiklerinize iyi bakın, onlar da size iyi bakacaktır.
Hayır. Tüm ürünlerimiz orijinal olup, orijinal ambalajı ile siz ulaşmaktadır.
Yağ filtresi aracın kaputunun altında, motorun bağlı olduğu yağ karterinin yanında bulunur.
Yağ filtresi, motor yağındaki yabancı maddeleri dışarıda tutmak için kullanılır.
Motor yağı yağ filtresinden geçirilir. Motor yağında herhangi bir kirlilik varsa, yağ filtresi kirlilikleri giderir ve durdurur. Böylece motor yabancı maddelerden korunur.
Yağ filtresi zamanında değiştirilmezse, bunun iki doğrudan etkisi olacaktır:
  • Tıkanma olacaktır ve motora yağ akışı sınırlanacaktır, bu nedenle motorda yağlama ile ilgili sorunlara neden olacaktır. Bu da aşırı ısınmaya ve diğer önemli sorunlara neden olabilir.
  • Yağ filtresinin zamanında değiştirilmemesinin diğer bir sonucu da yabancı maddelerin motora girerek motora zarar vermesi ve işlemleri ve süreci aksatmasıdır.
Evet, tüm ürünlerimiz üreticisinin sağladığı süre boyunca garanti kapsamındadır. Bu süre üründen ürüne değişmektedir.
Hava Filtresi arabanın kaputunun altında bulunur.
Bize WhatsApp'tan ulaşın