Motor Yağı Nedir?

Castrol EDGE, motordaki sürtünmeyi azaltarak maksimum performans sağlamak üzere yağı güçlendirmek için Sıvı Titanyum Teknolojisi ile sıvı mühendisliği ile tasarlanmış, ileri düzey tam sentetik bir motor yağıdır.

Motor Yağı Türleri

Tam Sentetik Motor Yağı

Pek çok araba üreticisi, günümüzde en son tam sentetik yağ spesifikasyonlarında ısrar etmektedir: bu nedenle, garanti şartlarınızı korumak ve motorunuzun en iyi şekilde performans göstermesini sağlamak için her yağ değişiminde bu ürünleri kullanmalısınız. Yüksek performans Avrupa yapımı arabaların üreticileri, on yıldan fazla bir süredir tam sentetik motor yağı kullanımını önermektedir. Audi, Volkswagen, Jaguar Land Rover ve Aston Martin’in de aralarında olduğu bu üreticilerden çoğu, ileri düzey tam sentetik bir motor yağını önermektedir. Bunun nedeni, Castrol mühendislerinin, bu tür motorlarda bulunan yüzey türleri ve tolerans düzeyleri için özel, mümkün olan en güçlü motor yağlarını üretmek için otomobil üreticileri ile işbirliği içinde çalışmasıdır. Tam sentetik yağlar, üreticinin tavsiyelerine uygun olmanın yanı sıra, daha uzun yağ değişim aralıkları, yüksek çalışma sıcaklıklarında daha iyi performans ve motorlar için, yük çekmenin yarattığı ağır stres altında daha fazla koruma gibi avantajlar da sunabilirler. Aracınızın üreticisi henüz bu konuda ısrarcı olmasa bile, her motorun tam sentetik yağdan faydalanacak olmasının nedeni budur.

Yarı Sentetik Motor Yağı

Yarı sentetik yağ nedir? Yarı Sentetik veya Sentetik Karışım motor yağları olarak da bilinen bu yağlar geleneksel yağın sunduğu ekonomi ile tam sentetik yağın üstün performansı arasında bir denge kurar.

Mineral Motor Yağı 

Neden tek sınıflı bir motor yağına ihtiyacınız olabilir? Genel olarak, ılık bir iklimde yaşadığınız zaman. Çok sınıflı yağlar, soğukken kolay akacak ama sıcakken daha yüksek viskoziteli olacak şekilde tasarlanmıştır. Ama yüksek ortam sıcaklıklarına sahip bir yerde yaşamaktaysanız, arabanız veya kamyonetinizin, motorun çalıştırılma anından itibaren koruma sağlamak, ısıl bozulmaya direnmek ve en sıcak çalışma koşullarında bile koruma sağlamaya devam etmek için sıvı mühendisliği ile yaratılmış bir tek sınıflı motor yağına ihtiyacı olur.

Bize WhatsApp'tan ulaşın