3 milyonuncu DQ200

ŠKODA AUTO’nun Vrchlabí fabrikasında üç milyonuncu DQ200 otomatik direkt vitesli şanzıman üretim hattından çıktı

Bugün ŠKODA AUTO’nun Vrchlabí’deki şanzıman fabrikasında üç milyonuncu DQ200 otomatik direkt vitesli şanzıman üretim hattından çıktı. Bu kilometre taşı, tesisin Volkswagen Group’un küresel üretim ağı içindeki öneminin altını çiziyor.

ŠKODA AUTO Üretim ve Lojistikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Michael Oeljeklaus, “Bugün üç milyon DQ200 şanzıman üretim sınırını aştık. Bu üretim kilometre taşı, piyasaya sürülmelerinden yedi yıl sonra bile şanzımanlarımızın hala son teknoloji ürünü olduğunu ve tüm grup genelinde talep gördüğünü gösteriyor. Bu başarı aynı zamanda Vrchlabí merkezli ekibimizin yüksek düzeydeki teknolojik uzmanlığını da etkileyici bir şekilde ortaya koymaktadır. Gelecekte burada birlikte daha fazla üretim kilometre taşına ulaşacağımıza inanıyorum.”

Vrchlabí Fabrika Müdürü Ivan Slimák ise şunları ekledi: “DQ200 otomatik direkt vitesli şanzımanımızın büyük başarısı, Vrchlabí fabrikasının 2012 yılındaki başarılı dönüşümüyle el ele gidiyor. Endüstri 4.0 teknolojilerinin uygulanması konusunda istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu teknolojiler, yapıştırılmış bir pistonun yerleştirilmesi gibi karmaşık üretim adımlarında bile her zaman mümkün olan en yüksek üretim hassasiyetini sağlıyor.”

Özenle tasarlanmış DQ200 otomatik doğrudan vites değiştirme şanzımanı (DSG), çok sayıda ŠKODA model serisinin yanı sıra diğer Volkswagen Grubu araçlarında da kullanılmaktadır. ŠKODA AUTO, Vrchlabí’de üretilen ünitelerin yüzde 38’ini kendisi kullanırken, yüzde 62’si diğer Volkswagen Grubu markaları tarafından üretilen araçlara takılıyor. ŠKODA AUTO şanzımanların yarısından fazlasını Almanya’ya göndermektedir; diğer müşteriler arasında Hindistan, Polonya, Rusya, İspanya, Güney Afrika ve Macaristan’daki fabrikalar bulunmaktadır.

Kaynak: ŠKODA

7 ileri DSG şanzıman mekatronik kartı
7 ileri DSG şanzıman kartı ürünümüz için tıklayınız

Volkswagen, Audi, Skoda, Seat araçlar için uygun olan 7 ileri DSG şanzıman kartımızı görmek için lütfen tıklayınız.

Sıfır ürün, en uygun fiyat, tek çekim.

LEAVE A COMMENT


Bize WhatsApp'tan ulaşın